Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA’DA DOSTLUK KAZANDI

10.12.2015 12:17:00Alanya Belediye Başkanı ve ALTAV Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’da yaşayan yerleşik yabancıları “Dostluk Kazansın” kokteylinde buluşturdu.
Alanya Belediye Başkanı ve ALTAV Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’da yaşayan yerleşik yabancıları “Dostluk Kazansın” kokteylinde buluşturdu.

Alanya Belediye Başkanı ve ALTAV Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’da yaşayan yerleşik yabancılara yönelik “Dostluk Kazansın” adıyla geniş katılımcı bir kokteyl düzenledi.  78 ülkeden 17 bin yerleşik yabancının yaşadığı Alanya’da, dostluk kokteyline Rus, İngiliz, Alman, Danimarka, Polonya ve İskandinav ülkeleri başta olmak üzere yüzlerce yabancı katıldı. Başta Rusya olmak üzere tüm dünyaya barış ve dostluk mesajları gönderildi.

ALANYA OMUZ OMUZA VERDİ

Aynı zamanda Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı da olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in verdiği dostluk kokteyline, yabancıların yanı sıra  protokol ve  Sivil Toplum Kuruluşları da katılarak dostluk mesajına ortak oldular. 

Filika Restaurant’ta dün akşam düzenlenen kokteyle Kaymakam Hasan Tanrıseven, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, Yabancılar Meclisi, STK temsilcileri, yabancı dernekler, yerleşik yabancılar, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

YÜCEL,“BÜYÜK VE MUTLU BİR AİLEYİZ”

Kokteylde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yücel,  hem 2015 turizm sezonunu değerlendirdi, hem de ülkemizin gücüne işaret etti. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanyamız’da  tüm bu olumsuz gelişmeler karşın sizlerle din, dil, ırk farkı gözetmeksizin bir arada büyük ve mutlu bir aile olarak huzur içerisinde yaşamaya ve dünyaya örnek teşkil etmeye devam ediyoruz ve edeceğiz. Türkiye’miz  güçlü bir ülkedir ve bizler her türlü sorunu çözebilecek iradeye sahibiz. Alanya’mızda da sizlerin ve buraya gelecek olan misafirlerimizin güvenliğinin ve huzurunun teminatı bizleriz. Fatih Sultan Mehmet’in 1453’te İstanbul’u fethindeki ilk fermanı, “hoşgörüydü”. Biz atalarımızdan aldığımız bu mirası aynı şekilde devam ettiriyoruz.” dedi.

 BARIŞ ATEŞİ YAKILDI, DOSTLUK FENERLERİ GÖKYÜZÜNÜ SÜSLEDİ

Türkçe, Rusça, Almanca ve İngilizce olarak dört dilde davetiye hazırlanarak yabancıların davet edildiği “Dostluk Kazansın” kokteyline, yüzlerce yerleşik yabancı katıldı. Başkan Yücel’in konuşmasının ardından davetliler, Yücel ve Kaymakam Tanrıseven’le birlikte barış ateşi yakararak gökyüzüne barış fenerleri uçurdular. 

Dostluk kokteyline katılan davetliler ve yerleşik yabancılar hep bir ağızdan, Türkçe, Rusça ve İngilizce şarkılar söyleyerek, tüm dünyaya dostluk mesajları yolladılar. Şarkılarıyla dünya barışının ve dostluğun önemine vurgu yaptılar.