Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

2016 YILINDA 550 KALDIRIM ENGELLİ BİREYLER İÇİN DÜZENLENDİ

14.03.2017 13:16:00Alanya Belediyesi tarafından Engelsiz Kent Yönetmeliği doğrultusunda daha önce yapılmış kaldırımları engelli bireylerin kullanıma uygun hale getirmek için kurulan özel ekip çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında 2016 yılında 550 kaldırım ve hissedilebilir yüzey yapıldı.

 

Alanya Belediyesi “Engelsiz Kent Alanya” projesinde her geçen gün örnek projelere imza atmaya devam ediyor. Yeni yapılacak olan kaldırım ve caddeleri, engelli ve yaşlı bireylerin kullanımına uygun olarak projelendiren Belediye, daha önce yapılan kaldırımları da engelli bireylerin kullanıma elverişli hale getiriyor. Bunun için Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nin bünyesinde oluşturulan özel ekip, belediyenin tespitleri ve vatandaşlardan gelen talepler üzerine engellilere özel rampa ve hissedilebilir yüzey gibi konularda hizmet veriyor.

TÜM ALANYA’NIN ENGELSİZ HALE GETİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

Ekibin bu yönde yürüttüğü çalışmalarda 2016 yılında toplam 550 kaldırım ve hissedilebilir yüzey çalışması gerçekleştirilerek şehir merkezinde büyük oranda çalışmalar tamamlandı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatı doğrultusunda mahallelerle ilgili çalışmalarla tüm Alanya’nın engelsiz hale getirilmesi hedefleniyor.