Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA TELEFERİK HAYALİNE ADIM ADIM YAKLAŞIYOR

16.03.2017 08:38:00Alanya Belediyesi tarafından Damlataş Sosyal Tesisleri ile Alanya Kalesi Ehmedek Kapısı arasına planlanan Teleferik Projesi inşaatı, tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz ay 2 ve 4 nolu direklerin monte edildiği inşaat alanında alt istasyonun montajı da tamamlandı.


Alanya Belediyesi'nin en önemli projelerinden biri olan Teleferik Projesi'nde çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Çalışmalar kapsamında kabinlerin kalkış noktası olan alt istasyonun montajı tamamlandı. Alt istasyonda direk ve mekanik işlemlerin bitirildiğini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ”Şu an elektrik ve elektronik işlemler devam ediyor. Alanya’nın 30 yıllık rüyasını gerçekleştirmek için adım adım ilerliyoruz. İnşallah daha önce belirttiğim gibi Mayıs ayında teleferiğe binmiş olacağız” dedi.

 

Teleferik projesinin Alanya’nın sosyal, ekonomik ve kültürel değerlerine artı değer katacağını kaydeden Başkan Yücel, ”Kültürel değerlerimizi tanıtırken aynı zamanda da korumuş olacağız. Teleferik sayesinde Alanya’nın marka değeri artacak.” diye konuştu.