Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 102. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

18.03.2017 14:45:00Alanya’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümü törenlerle kutlandı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü dolayısıyla Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ve Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in çelenk sunmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

ÖĞRENCİLERİN ORATORYOSU ALKIŞ ALDI

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü etkinlikleri Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenin ardından Alanya Kültür Merkezi’nde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen “Çanakkale Zaferi” programı ile devam etti. Programın açılış konuşmasını Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Yılmaz Kısa yaptı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Jandarma Astsubay Çavuş Ahmet Kavlak’ın ardından, Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Anadolu Lisesi Kültür Edebiyat Kulübü öğrencileri, ’Çanakkale Geçilmez ve Otuz Kuş Şiiri’ adlı oratoryo gösterisi sergilediler. Öğrencilerin sergilediği oratoryo Alanya Belediyesi Kültür Merkezi B Salonunu dolduran vatandaşlar ve protokol tarafından büyük beğeni kazandı.

PROTOKOL, ŞEHİT AİLELERİ İLE YEMEKTE BULUŞTU

Alanya Belediyesi Kültür Merkezi'ndeki törenin ardından Alanya Öğretmen Evi'nde Şehit Aileleri ve Gaziler Alanya Protokolü ile yemekte bir araya geldi. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümü etkinlikleri, Alanya Belediyesi’nin saat 19.00’da Kültür Merkezi’nde düzenleyeceği “Birileri Var” Alanya Belgesel Şehitler Filmi ile devam edecek.