Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

SU KABAĞI PROJESİ İÇİN İLK TOHUMLAR ATILDI

20.03.2017 11:34:00Alanya Kent Konseyi’nin başlattığı ‘Alanya ve Çevresi Su Kabağı Geliştirme Projesi’nde ilk tohumları Başkan Yücel ve Alanya Kaymakamı Harputlu dikti.

Alanya Belediyesi'nin Oba Mahallesi’nde bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü serasında gerçekleştirilen programa Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, TGF Genel Başkan Vekili Ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan İle Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

“SU KABAĞINI BİRİNCİL TANITIM ÜRÜNÜ HALİNE GETİRECEĞİZ”

Alanya Belediyesi’nin fidan yetiştirme serasında bir açıklama yapan Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan su kabağı projesinde emeği geçenlere teşekkür ederken şunları söyledi; “Bugün su kabağı tohumlarının toprakla buluşmasını sizlerle gerçekleştireceğiz. Alanya’nın mahallelerinde su kabağı yetiştirmek eski bir gelenektir. Su kabağını şehrin birinci tanıtım ürünü haline getirmek projemizdeki başlıca amacımız. Su kabağını ekerek fidan oluştuktan sonra bunları köylülere, halkımıza, turizmcilere dağıtacağız. Projenin daha ileriki aşamasında Türkiye’de kalan ustalarla bir workshop halinde Alanya’da süsleme sanatını göstereceğiz.”

SU KABAĞININ İLK TOHUMLARI TOPRAKLA BULUŞTU

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Bitki Yetiştirme Serası’nda gerçekleşen etkinlikte, ilk su kabağı tohumlarını Başkan Yücel, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ile birlikte ekti. Ardından etkinliğe katılan bütün misafirler, onlarca tohumu toprakla buluşturdu.