Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

HAYVAN HAKLARI GÜNÜNDE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

04.10.2017 15:50:00Alanya Belediyesi, STK’lar ve kamu kurumları, düzenledikleri bazı etkinliklerle “4 Ekim Dünya Hayvan Haklarını Koruma Günü”nde farkındalık oluşturdu. Düzenlenen etkinlikte Valilik tarafından hazırlanan broşürler, Belediye tarafından hazırlanan afişler, mama ve su kapları dağıtımı yapılarak, vatandaşlar tarafından getirilen sokak hayvanlarına kuduz aşısı yapıldı.
İskele Şelale Meydanı’nda düzenlenen organizasyona Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Alanya Şefliği, Antalya Veteriner Hekimleri Odası Alanya Temsilciliği, Yerel Hayvan Koruma Gönüllüleri ve Gerçek Hayvan Severler Grubu katıldı.

FARKINDALIK OLUŞTURULDU
Kurumlar tarafından düzenlenen etkinliklerle hayvan sevgisi ve sokak hayvanlarının korunmasına karşı farkındalık oluşturuldu. 4 Ekim Dünya Hayvan Haklarını Koruma Günü’ne özel hazırlanan program kapsamında Antalya Valiliği tarafından hazırlanan “Hayvanlarımızı Birlikte Koruyalım” isimli el broşürleri, Alanya Belediyesi tarafından hazırlanan afişler ve katılımcılara mahallerindeki sokak hayvanlarının beslenmesi için yemek ve su kapları dağıtıldı.

KUDUZA KARŞI AŞILANDILAR
Etkinlik kapsamında ayrıca vatandaşlar tarafında alana getirilen sokak köpeklerine Alanya Belediyesi Mobil Kısırlaştırma Aracı’nda kuduz aşısı yapıldı. Vatandaşlar tarafından takdir toplayan hizmetin ardından Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sokak hayvanlarının refahının ve yaşam kalitesinin arttırılması için hizmetlerinin devam edeceğini belirtti.