Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

BAŞKAN YÜCEL, CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

27.10.2017 13:32:00Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Yücel mesajında, “Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümünü ilk gün heyecanı ile yaşamanın gururu içerisindeyiz. Büyük Atatürk’ün 94 yıl önce kurduğu ve demokrasi ve özgürlüğümüzün temelini oluşturulan Cumhuriyet sonsuza kadar yaşayacaktır.” dedi.

 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Yücel, mesajında vatanın bölünmez bütünlüğüne vurgu yaparak, Alanya halkı başta olmak üzere tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Açıklamasında vatanın bölünmez bütünlüğüne ve ulusun birliğine her zamankinden daha çok ehemmiyet verdiklerine vurgu yapan Başkan Yücel, “Türk milletinin Atatürk’ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, tarihte ender kaydedilen bir başarıdır. Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir. Cumhuriyetimiz hiç kuşkusuz, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak ebediyen yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa gömmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ülkemizin ve Alanya halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum” dedi.